Home / Lajme / Maqedoni / Kronika e zezë: Aksion policor në Vrapçisht dhe rajon (VIDEO)

Kronika e zezë: Aksion policor në Vrapçisht dhe rajon (VIDEO)

Gostivar, 06 shkurt – Aksion policor në Vrapçisht dhe rajon nga ana e zyrtarëve të stacionit policor në Gostivar dhe nga drejtoria e të ardhurave publike ku janë përfshrë 2 restorante në Dobri Doll, 2 në Vrapçisht dhe 2 në Debresh njofton policia e Tetovës.

Dje rreth orës 18 e 30 minuta persona të panjohur kanë kryer vjedhje në shtëpinë e 58 vjecarit H.M. nga fshati Gradec njofton SPB-ja Tetovë. Hajnat me forcë kanë hapur derën dhe pasi kanë kontrolluar shtëpinë në tërësi nga dhoma e gjumit kanë marrë stoli të ndryshme ari dhe pa u vërejtur nga askush hajnat kanë lëshuar vendin e ngjarjes, ndërsa dëmi material kap vlerën 360 mijë denarë. Janë marrë masa dhe aktivitete për zbardhjen e plotë të këtij rasti njoftojnë nga policia e Tetovës.

Mbrëmë rreth orës 18 dhe 20 e 30 minuta është kryer aksion policor në Vrapçisht dhe rajon nga ana e zyrtarëve të stacionit policor në Gostivar dhe nga drejtoria e të ardhurave publike ku janë përfshrë 2 restorante në Dobri Doll, 2 në Vrapçisht dhe 2 në Debresh njofton policia e Tetovës. Nga ky aksion kontrollues janë zbuluar shkelje të ligjit për duhan dhe shkelje tjera me crast kanë përgatitur 2 thirje për pagesë të dënimit.
Aktivitete të këtilla janë planifikuar të mbahen edhe në perudhën e ardhëshme, me qëllim gjetja dhe sanksionimi i personave që shkelin ligjin njoftojnë nga policia e Tetovës.

Gjithashtu lexo

Foure mbështet reformat në OBRM-PDUKM (Foto)

Ish-euroambasadori në Maqedoni, Erwan Foure, përmes një shënimi të shkurtër në Maqedoni, ka përshëndetur iniciativën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *