Home / Lajme / Maqedoni / KSHZ vendos për harxhimet për zgjedhjet dhe diasporën

KSHZ vendos për harxhimet për zgjedhjet dhe diasporën

5 shkurt-Në seancë do të debatohet edhe për thirrjen publike për verifikimin e Listës zgjedhore për shtetasit që janë me punë të përkohshme jashtë vendit dhe për paraqitjen për votim në zgjedhjet presidenciale.

Komsioni Shtetëror Zgjedhor sot do të mbajë seancë në të cilën do të shqyrtojë Propozim vendimin për konfirmimin e shpenzimeve për aktivitetet zgjedhore të zgjedhjeve të ardhshme presidenciale të caktuara për 13 prill.

Në seancë do të debatohet edhe për thirrjen publike për verifikimin e Listës zgjedhore për shtetasit që janë me punë të përkohshme jashtë vendit dhe për paraqitjen për votim në zgjedhjet presidenciale.

Në rend dite të seancës është edhe Propozimi për shqyrtimin e Listës Zgjedhor

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *