Home / Lajme / Maqedoni / Mediumet informohen për rregulloren e re të KRD-së (VIDEO)

Mediumet informohen për rregulloren e re të KRD-së (VIDEO)

Tetovë, 19 Shkurt – Sotë përfaqësuesit e agjensionit për Audio dhe Shërbime Audiovizuele mbajtë takim për të sqaruar ndryshimet e rregullores së sjelljes së mediumeve para dhe gjatë fushatës zgjedhore.

Në prag të zgjedhjeve presidenciale për të sqaruar ndryshimet e rregullores së sjelljes së mediumeve para dhe gjatë fushatës zgjedhore sot përfaqësuesit e agjensionit për Audio dhe Shërbime Audiovizuele në njëran nga sallat e USHT – së takuan përfaqësuesit e mediumeve nga qytetet e Maqedonsië Perendimore.

Në takim morën pjesë nënkryetari i këshillit për Radio Difuzin z. Milaim Fetau, anëtari i këshillit Salajdin Xhezairi dhe përfaqësues të tjer.

Në rregulloren e re ka disa ndryshime nga zgjedhjt e kaluara që kanë të bëjnë me marketingun politik, kohëzgjatjen si dhe dënimet që parashihen, sidomos respektimin e kësaj rregullore.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *