Home / Lajme / Maqedoni / Nevzat Bejta: Te helmuarit jane shqiptar, kjo eshte veper antinjerezore ndaj femijeve tane te Gostivarit (VIDEO)

Nevzat Bejta: Te helmuarit jane shqiptar, kjo eshte veper antinjerezore ndaj femijeve tane te Gostivarit (VIDEO)

Kryetari i komunes se Gostivarit, Nevzat Bejta, drejtori i Spitalit, Ferit Muca, drejtori Shtepise se Shendetit, Jamin Sinani, Komandanti i SP Policor, Naim Aliu jane per momentin ne Njesine Urgjente ne Gostivar,

Kryetari i komunes se Gostivarit, Nevzat Bejta, drejtori i Spitalit, Ferit Muca, drejtori Shtepise se Shendetit, Jamin Sinani, Komandanti i SP Policor, Naim Aliu jane per momentin ne Njesine Urgjente ne Gostivar, per ta pa nga afer gjendjen me te helmuarit e shkolles ekonomike ne Gostivar.

Kryetari Bejta tha se kjo eshte veper antinjerezore:

“Sot sipas infomacioneve qe I kam marre nga drejtori shkolles ekonomike ne Gostivar, ne ora 15:10 minuta, kur nxenesit kane qene duke ndjekur procesin mesimor kane filluar te paraqiten simptoma te kollitjes, djegjes se syve dhe menjehere I morrem masat, I larguam nxenesit nga shkolla, I nxorem jasht. Eshte nje helm I cuditshem, I padukshem. Ju lejm institucioneve qe te bejne hulumtime se cfare helmi behet fjale per nje helm pa ngjyre, as tymosje, asgje. Nje pjese e nxenesve nuk ndjehen mire, eshte numri I vogel. Kater nxenes I kemi derguar urgjentisht per ne Kliniken e Shkupit, 2 nxenes pasi e moren ndihmen ne Spitalin e qytetit jane kthyer ne ship, jane 5 profesor dhe drejtori I shkolles Kasam Kasami, edhe ai eshte I prekur nga ky helm. I kemi ndermarre te gjitha masat qe tju dalim ne ndihme nxesesve dhe mesimdhensve., do shohim si do rrejdh situate. Parapergatijet jane bere dhe jam ketu me te dy drejtoret, edhe ne Kliniken e Shkupit jane beret e gjitha pergatitjet, policia eshte ne vendin e ngjarjes, edhe prokuroria eshte ne vendin e ngjarjes. Jemi duke I beret e gjitha hulumtimet per te zbuluar vepruesin I cili ka bere nje veper antinjerezore ndaj femijeve tane ne qyetein e Gostivarit. Behet fjale ne ndrrimin kur mesimi eshte duke u zhilluar nga nxenesit shqiptar dhe te gjithe nxenesit qe jane te prekur nga ky helm I panjohur jane shqiptar”, tha kryetari Bejta. /Radio Vala

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *