Home / Sport / Reali mposhti Atletiko Madridin

Reali mposhti Atletiko Madridin

Ekipi i Carlo Ancelotit, në gjysmëfinale të kësaj gare, në Santiago Bernabeu e ka shkelur rivalin e qyteti Atletico Madridin, të cilin e mundi me rezultat 3:0.

Real Madrid ka bërë një hap të madh drejtë kualifikimit në finale të Copa del Ray (Kupën e Mbretit).Ekipi i Carlo Ancelotit, në gjysmëfinale të kësaj gare, në Santiago Bernabeu e ka shkelur rivalin e qyteti Atletico Madridin, të cilin e mundi me rezultat 3:0.Pjesa e parë kaloi në dominim të Realit, derisa goli i epërsisë erdhi në minutën e 17-të pas autogolit të Emiliano Insua.Edhe në pjesën e dytë vendasit ishin të pandalshëm. Talenti Jesé Rodriguez në minutën e 57-të shtoi epërsinë në 2:0, derisa goli për 3:0 erdhi në minutën e 73-të pas autogolit të Mirandas.Ndeshje e kthimit do të luhet javën e ardhshme, derisa me këtë rezultat Real Madrid thuajse ka siguruar finalen e kë kësaj gare.