Home / Lajme / Maqedoni / Shaban Memeti rizgjidhet kryetar i degës së BDI-së në Tearcë

Shaban Memeti rizgjidhet kryetar i degës së BDI-së në Tearcë

2 shkurt-Për Kryetar të Degës së BDI-së në Tearce u zgjodhe Dr. Shaban Memeti, kirurg në Klinikën e Kirurgjisë dhe asistent ne fakultetin e mjekesisë në Shkup, gjithashtu edhe Drejtor i Institutit të Shëndetit Publik

Bashkimi Demokratikë për Integrim mbajti sot Kuvendin zgjedhor për zgjedhjen e Kryetarit të Degës për Komunën e Tearcës. Kuvendi zgjedhor u realizua në atmosferë demokratikë, ku votuan gjithsej 33 kuvendarë të BDI-së të Komunës së Tearcës.
Për këtë post të rëndësishëm partiak, kandiduan dy Kandidatë dhe atë: Shaban Memeti dhe Lulzim Islami. Për Kryetar të Degës së BDI-së në Tearce u zgjodhe Dr. Shaban Memeti, kirurg në Klinikën e Kirurgjisë dhe asistent ne fakultetin e mjekesisë në Shkup, gjithashtu edhe Drejtor i Institutit të Shëndetit Publik.Kryetari i sapo zgjedhur Dr.Shaban Memeti ne fjalimin pershendetëss ftoj për bashkëpunim më të fortë, për ngjeshje të rradhave të BDI-së edhe në fitore të perbashkëta në nivel kombëtar dhe komunal. Ai këtë post partiak e ndjenë si përgjëgjësi për ti përcjellë proceset përpara, për respektim të Programit të BDI-së.Të pranishem në këtë Kuvend ishin Hazbi Lika – Sekretar organizativ i BDI-së dhe Atilla Rexhepi i dërguari i Kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti për vezhgimin e procedurës zgjedhore ndërpartiakë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *