Home / Lajme / Maqedoni / USHT, Konferencë shkencore për veprën e profesor Fadil Sulejmanin

USHT, Konferencë shkencore për veprën e profesor Fadil Sulejmanin

12.02.2014… Konferenca do të mbahet më 14 shkurt 2014 në Rektoratin e USHT-së

USHT do të organizojë Konferencë shkencore për profesor Fadil Sulejmanin

Universiteti Shtetëror i Tetovës, respektivisht Fakulteti Filologjik, në vigjilje të aktiviteteve për shënimin e përvjetorit të nëntëmbëdhjetë të ligjëratave të para, do të organizojë Konferencën shkencore ndërkombëtare:“Veprimtaria shkencore dhe arsimore e profesor Fadil Sulejmanit”.

Konferenca do të mbahet më 14 shkurt 2014 në Rektoratin e USHT-së dhe sipas organizatorëve në këtë aktivitet shkencor pritet të marrin pjesë studiues të njohur të arsimit shqip nga vendi dhe më gjerë.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *