Home / Lajme / Rajon / Ushtria dhe policia serbe futet brenda territorit të Kosovës

Ushtria dhe policia serbe futet brenda territorit të Kosovës

Si pasojë e mos definimit të vijës kufitare Kosovë-Serbi në rajonin e Llapit dhe Gollakut qindra hektarë tokë kanë mbetur pa u punuar.

Banorët thonë se ushtria dhe policia serbe, po futet brenda territorit të Kosovës dhe çdo banor që e takon në afërsi te kufirit e arreston.

Ndërkaq, Policia e Kosovës thotë se nuk është në dijeni për futjen e policisë serbe në pjesën e Kosovës, raporton RTK.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *