Home / Lajme / Maqedoni / ‘ Vizioni M ‘ aksion për dhurimin e gjakut (VIDEO)

‘ Vizioni M ‘ aksion për dhurimin e gjakut (VIDEO)

Tetovë, 27 Shkurt – Shoqata kulturore ” Vizioni M ” në bashkëpunim më repartin e transfuzis në spitalin klinik të Tetovës ka organizuar një akcion për dhurimin e gjakut ku kanë marrë pjesë studentët e fakultetit të Mjekësisë pranë USHT-së dhe anëtarë të kësaj shoqate.

Hazir Haziri nga shoqata ” Vizioni M ” tha se ky është një akcion humanitarë për dhurimin e gjakut.

Ndërsa mjeku Samet Ademi tha se kjo është hera e parë që kemi një bashkëpunim me këtë shoqatë dhe jemi shumë të kënaqurë me organizimin e këtij aksioni.

Akcione të këtilla organizohen me qëllim që të shmanget dhurimi familjarë i gjakut tek popullata dhe të promovohet dhurimi individual si mundësi më e mirë të për plotësuar nevojat qytetarëve që kanë nevojë për gjak.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *