Home / Lajme / Maqedoni / Arrestohen dy shkupjan në Bogorodicë për drogë

Arrestohen dy shkupjan në Bogorodicë për drogë

Shkup, 18 Mars – Dy shkupjan nga lagjja e Dizhonit janë arrestuar mëngjesin e sotëm në vendkalimin kufitar Bogorodicë, njofton Press 24.

Në veturën e tyre të tipit “Mercedes” shkupjanët kanë patur sasi të madhe të heroinit, kurse sipas informtave paraprake thuhet se kanë patur për rreth 20 pako të drogës që i kanë marrë në Turqi, dhe nëpërmjet Greqisë kanë tentuar ta sjellin në Maqedoni, njofton Televizioni Koha.

Pas marrjes në pyetje të dy shkupjanëve nga policia, gjyqtari hetues do të vendosë për hapat e mëtejeshme lidhur me këtë çështje./Tv Koha

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *