Home / Lajme / Maqedoni / Dita e mësuesit shënohet në fshatin Gajre (VIDEO)

Dita e mësuesit shënohet në fshatin Gajre (VIDEO)

Tetovë, 07 Mars – 127 vjetori i hapjes së shkollës së parë shqipe në Korçë sot është fetuarë dhe në fshatin Gajre të komunës së Tetovës ku nxënësit e kësajë shkolle kishin përgaditurë një program të pasurë artistikë.

Në këtë manifestim ka qenë e pranishme edhe kryetrja e komunës së Tetovës Teuta Arifi e cili në fjalimin e sajë përshëndetës tha se komuna e Tetovës do të angazhohet që të përmisojë kushtet nëpër shkolla dhe cilësinë e arsimit.

Ndërsa zavendës drejtoroi i shkollës Rexhep Halili tha se ne jemi të lumtur që kjo shkollë sot mban emrin e arsimutarit të parë të këtij fshati Azem Marana si dhe që jemi bashkëfshatarë të kryetarit të parë të komunës së Tetovës Shaip Kamberi.

Nga bashkësia lokale e këtij fshati gjithashtu kërkuan nga ana e komunës së Tetovës që të merë parasyshë që busti i Shaip Kamberit të vendoset para komunës së Tetovës pasi që edhe aty e ka vendin.

Ndryshe në këtë manifestim janë ndarë edhe mirënjohje për mësuesit e këtij fshati të cilët kanë dhënë një kontribut për arsimin.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *