Home / Lajme / Maqedoni / Ekskluzive: Listat e Pdsh-së në zgjedhjet Parlamentare

Ekskluzive: Listat e Pdsh-së në zgjedhjet Parlamentare

Tetovë, 09 Mars – Asambleja Qendrore e PDSH-së sot në ndërtesën e komunës së Tetovës mbajti seancë për përpilimin e listave të kandidatëve për zgjedhjet e parakohëshme parlamentare, njofton Televizioni Koha.

Sipas disa burimeve Televizioni Koha mëson se në njësinë zgjedhore numër 6 bartës liste do të jetë kryetari i partisë z. Menduh Thaçi i ndjekur nga nënkryetari Ernad Fejzullahu, Merale Ferati, Imer Aliu, Gazmend Aliu, Sadije Iljazi etjer.

Në njësin numër 1 bartës liste do të jetë deputeti aktual Bekim Fazliu i ndjekur nga ish kandidati për kryetar komune në Çair Muhamed Thaçi.

Në njësin numër 2 bartës liste do të jetë deputeti aktual Orhan Ibrahimi i ndjekur nga ish kandidati për kryetar komune në Likovë Murtezan Idrizi.

Në njësin numër 5 bartës liste do të jetë Zija Jonuzi i ndjekur nga Idri Istrefi.

Televizioni Koha mëson se emrat e bartësve dhe kandidatëve të tjerë do të publikohen gjatë ditës së nesërme.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *