Home / Lajme / Maqedoni / Era e fuqishme shkatërroi drunj, makina dhe kopshte

Era e fuqishme shkatërroi drunj, makina dhe kopshte

Shkup, 20 mars – Shkupi mbrëmë ishte përfshirë nga nje erë e fuqishme, e cila ka lëvizur me shpejtësi prej 90 kilometra në orë.

Si pasojë e kësaj ere të fuqsihme, në kryeqytet dhe fshatrat për rreth janë shkaktuar dëme të mëdha.

Janë shkulur drunjë, janë thyer nga era si dhe janë dëmtuar shumë vetura. Në fshatrat për rreth janë shkaktuar dëme në bujqësi e në veçanti në të mbjellat e hershme kopshtare.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *