Home / Lajme / Maqedoni / Gjorgje Ivanov zyrtarisht kandidat per president i VMRO_DPMNE-se

Gjorgje Ivanov zyrtarisht kandidat per president i VMRO_DPMNE-se

01.Mars – Gjorgje Ivanov ka mare shumicen e votave te delegateve te VMRO-DPMNE-se, sot ne Konventen partiake

Gjorgje Ivanov ka mare shumicen e votave te delegateve te VMRO-DPMNE-se, sot ne Konventen partiake dhe zyrtarisht eshte kandidat i kesaj partie per nje mandat te ri katervjecar.
Ivanov ka mare mbeshtetjen e 1099 nga 1300 delegatet e pranishem, dhe ne gare do te futet perballe Stevo Pendarovskit(LSDM) dhe Iljaz Halimit(PDSH). Zgjedhjet presidenciale do te mbahen me date 13 Prill 2014.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *