Home / Lajme / Maqedoni / Grom mbajti tubim në Probishtip (VIDEO)

Grom mbajti tubim në Probishtip (VIDEO)

Probishtip, 29 Mars – A ka në maqedoni demokraci, a ka media të lira, standardi a është në nivel të kënaqësshëm.

A është maqedonia pjesë e NATOS. A ka forcë politike e cila do të korigjojë anomalitë në shoqëri. Kështu u drejtua mbrëmë në mitingun e mbrëmshëm në Porbishtin kandidati për kryetar shteti nga GROM ZOran Popovski.

Ai ka folur edhe për aspektet ekonomike dhe prioritetet që do të jenë çelësi për përmirësimin e standardeve jetësore.

“Maqedonisë I duhet forcë e cila do të largojë frikën që është prezente në mesin e popullatës. Grom është forcë politike e cila do të përballet me këtë dukuri negative dhe do të inkurajojë që njerëzit hapur të tregojnë mendimin e tyre. SI parti dëshirojmë që të krijojmë atmosferë ku do të zhvillohet demokracia dhe para se gjithash kushtet ekonomike për një jetë më të mirë” tha Popovski.

Në këtë tubim ka marrë pjesë edhe lideri I GROm Stevçe jakimovski, I cili ka inkurajuar qytetarët e Probishtipit. “Nuk ka shtet krenar pa qytetarë krenrar. Ne ekzistojmë për ju dhe ju na jepni forcë për të punuar. Ndjehem keq kur shohj maqedoninë lindore e cila ndodhet në një situatë pa dalje në planin ekonomiik”, tha Jakimovski.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *