Home / Lajme / Maqedoni / Komitët brohoriten Shqiptaret e mallkuar ne vigjilje te lojes me Pelisterin

Komitët brohoriten Shqiptaret e mallkuar ne vigjilje te lojes me Pelisterin

8 Mars – Tifozët famëkeq “Komiti” të skuadrës së Vardarit, janë organizuar në karvan dhe nëpër lagje të shumta të Shkupit kanë brohoritur thirrje të ndryshme,

Tifozët famëkeq “Komiti” të skuadrës së Vardarit, janë organizuar në karvan dhe nëpër lagje të shumta të Shkupit kanë brohoritur thirrje të ndryshme, në prag të derbit të ekipit të tyre me Pelisterin, ndeshje kjo që do zhvillohet të dielën në stadiumin “Filipi i Dytë”.

Por, ajo që bie në sy në videon e publikuar nga “Ekipa” në “Youtube”, është ajo se tifozët maqedonas “Komiti” edhe pse kjo ndeshje nuk zhvillohet me ndonjë ekip shqiptar, atyre duket se sërish u pengojnë shqiptarët, ngase në video dëgjohen brohoritjet ku shqiptarët i quajnë si të “mallkuar” (kletite siptari), informon portali Almakos.

Policia edhe pse e pranishme aty, ata nuk e kanë parë të arsyeshme që të reagojnë.

Gjithashtu lexo

Kallëzim penal deri te PSP nga Mehmeti, Llatas dhe Talevska kundër biznesmenit Palevski

Ashtu siç u informua dje nga Telegrafi, biznesmeni Ljupço Palevski është marrë në pyetje informative …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *