Home / Lajme / Maqedoni / Konfiskohet armatim në Gostivar (VIDEO)

Konfiskohet armatim në Gostivar (VIDEO)

Gostivar, 27 Mars – Dje rreth orës 2 e 30 minuta në lagjen Maleardi ne hyrje të Gostivarit zyrtarë të stacionit policor të Gostivarit kanë tentuar të ndalojnë veturën e tipit Nisan me regjistrim të Gostivarit e drejtuar nga S.E 28 vjec dhe B.A 35 vjec nga Senakosi.

Në vend që të ndalojnë veturën ato kanë ndryshuar kahjen, me crast janë drejtuar për në Tetovë, mirëpo policia ka arritur ti kap edhe pas tentimit të B.A për tu arratisur. Pas kontrollit të kryer në veturë janë gjetur armë të llojeve të ndryshme njofton policia. Të dy personat janë marrë dhe mbajtur në stacionin policor në Gostivar, ndërsa gjësendet e gjetura janë marrë për hetim. Më vonë është kryer bastisje në shtëpinë e S.E ku janë gjetur pajisje tjera që dyshohet të jenë marrë gjatë vjedhjeve të ndryshme. Kundër S.E dhe B.A dje është ngritur padi penale njofton policia.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *