Home / Lajme / Maqedoni / LDSHM grumbulloi mbi 100 mijë nënshkrime (VIDEO)

LDSHM grumbulloi mbi 100 mijë nënshkrime (VIDEO)

Tetovë, 04 Mars – Lidhja e Diasporës Shqiptare për Maqedoni dhe Organizata e Veterënave të Luftës të UÇK-së, ka bërë të ditur se ka grumbulluar mbi 100 mijë nënshkrime për sjelljen e ligjit për veteranët e Ushtrisë Çliirmtare, familjet e dëshmorëve dhe invalidëve të luftës.

Sipas Besim Hodës, përgjegjës për grumbullimin e nëshkrimeve qëllimi dhe objektivat janë arritur pasi që për një kohë të shkurtë ishtin grumbulluar nënshkrimet.

Peticioni me nënshkrimet dorëzohet në NATO ku edhe i apelohet kësaj organizate që të kushtëzojë hyrjen në NATO të Maqedonisë me sjelljen e ligjit për ish pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare.

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *