Home / Lajme / Rajon / Limaj synon elektoratin e të gjitha partive politike

Limaj synon elektoratin e të gjitha partive politike

10 mars-Limaj ka thënë se Nisma për Kosovën synon elektoratin e të gjitha partive politike. Po ashtu, ka treguar sa e kanë shprehur interesim për t’ju bashkuar Nismës mbi dhjetë deputetë të partive të ndryshme.

Kryetari i Nismës për Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se kjo nismë pavarësisht se ka një kohë të shkurtër që është themeluar është e gatshme për zgjedhjet parlamentare. Ai ka treguar se ka interesim të madh të qytetarëve, për t’iu bashkuar Nismës.

Limaj ka thënë se Nisma për Kosovën synon elektoratin e të gjitha partive politike. Po ashtu, ka treguar sa e kanë shprehur interesim për t’ju bashkuar Nismës mbi dhjetë deputetë të partive të ndryshme.

Limaj ka thënë se Nisma për Kosovës do të hyjë në zgjedhje për të marrë besimin e qytetarëve, pastaj do ta nxjerrë kandidatin për kryeministër.

E kur është pyetur rreth mundësisë së një koalicioni me PDK-në pas zgjedhjeve, ai ka thënë se Nisma, koalicionet do t’i bëjë mbi bazën e parimeve dhe vlerave të saj./Epoka e Re/

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *