Home / Lajme / Maqedoni / Mbahet ekspozita ‘Femra Krijuese 2014’ (VIDEO)

Mbahet ekspozita ‘Femra Krijuese 2014’ (VIDEO)

Tetovë, 09 Mars – Në vazhdën e aktiviteteve për shënimin e Ditës Ndërkombëtare të Gruas – 8 Marsit, në Galerinë e Arteve Pamore në Tetovë, u mbajt ekzpozita kolektive “Femra Krijuese 2014”.

Gjithësej u paraqitën 24 krijuese, femra, për të cilat u bë edhe ndarja e mirënjohjeve për kontributin e dhënë në lartësimin e vlerave artistike dhe kulturore të qytetit tonë.

Kjo ekspozitë u organizua nga Galeria e Arteve Pamore – Tetovë, nën patronazhin e Komunës së Tetovës Mbahet ekspozita Femra Krijuese 2014.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *