Home / Lajme / Maqedoni / Pastrohen bllok 82 në Tetovë (VIDEO)

Pastrohen bllok 82 në Tetovë (VIDEO)

Tetovë, 05 Mars – Pastrohen mbeturinat në Bllok 82 në Tetovë, ndërsa nga NPK-ja kërkuan më shumë ndërgjegjshmëri nga ana e banorëve për pastërtinë publike.

Pas publikimit të lajmit në Televizionin Koha ku banorët e Bllok 82 u ankuan se kjo pjesë është e mbuluar me mebeturina, puntorë e ndërmarrjes publike komunale gjatë uikendit të kaluarë kanë pastruar hapësirat në këtë bllok ndërtesash.

Ndryshe, banorët janë ankuar kohë më parë para kamerave të Televizionit Koha se mbeturina të ndryshme janë rretherrotull kontanjierëve ndërsa kontajnierët janë të pastruar.

Nga NPK-ja, thanë se aksioni pastrues ka filluar kohë më parë dhe do të vazhdojë dhe kërkuan më shumë ndërgjegjshmëri më të madhe nga ana e banorëve për pastërtinë publike.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *