Home / Lajme / Maqedoni / PDSH akuza për mashtrim ndaj Teuta Arifi

PDSH akuza për mashtrim ndaj Teuta Arifi

30 mars-Mashtrimi nr. 2: Rafsh para një viti, pra me 30 Mars 2013, zonja Teuta doli në rrugët e qytetit duke tentuar të gjejë gropa dhe ti ngjyrosë me ngjyrë, ngjyra është tretur, gropat jo që janë mbushur, por janë shtuar në çdo rrugë të qytetit. Ne sot, rinia, për të ja kujtuar zonjës Teuta Arifit në çdo gropë të rrugëve do të vendosim foton e sajë, duke filluar prej te rruga e shtëpisë së saj, e në çdo pjesë të qytetit”, akuzoi PDSH

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) sot vazhdoi me akuza ndaj BDI. Sekretari i RDSH-së dhe kandidat për deputet në njësinë 6, Bujar Arifi në një konferencë me gazetarët sot drejtoi akuza në adresë të kryetares së komunës së Tetovës dhe nënkryetares së BDI-së, Teuta Arifi.

“Ne sot gjendemi para shtëpisë së zonjës Teuta Arifit, Kryetare e Komunës së Tetovës edhe pse nuk rinë më në këtë shtëpi për shkak se ka 4 banesa në Shkup dhe një në Tetovë, prandaj nuk dimë se saktë ku banon. Mashtrimi nr. 1: Se zonja Teuta gënjen dhe mashtron kjo nuk paraqet ndonjë lajm, por lajm është se aq shumë është shashtris sa e shihni zonjën Teuta në xhami me papuçe me taka, pa shami dhe me frizurë, duke i përdhosur parimet elementare të fesë islame. Mashtrimi nr. 2: Rafsh para një viti, pra me 30 Mars 2013, zonja Teuta doli në rrugët e qytetit duke tentuar të gjejë gropa dhe ti ngjyrosë me ngjyrë, ngjyra është tretur, gropat jo që janë mbushur, por janë shtuar në çdo rrugë të qytetit. Ne sot, rinia, për të ja kujtuar zonjës Teuta Arifit në çdo gropë të rrugëve do të vendosim foton e sajë, duke filluar prej te rruga e shtëpisë së saj, e në çdo pjesë të qytetit”, akuzoi PDSH.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *