Home / Lajme / Maqedoni / PDSH dorëzon kandidaturën e Iljaz Halimit (VIDEO)

PDSH dorëzon kandidaturën e Iljaz Halimit (VIDEO)

Shkup, 12 Mars – Partia Demokratike Shqiptare dorëzoi nënshkrimet e grumbulluara për profesor Iljaz Halimin.

Me rastin e dorëzimit të nënshkrimeve z.Orhan Ibraimi në deklaratën e tij për media u shpreh. “Profesor Iljaz Halimi është figurë e njohur në skenën politike, ai është qytetar i nderuar dhe i respektuar. Profesor Iljazi është kandidat koncensual i shqiptarëve. Shqiptarët si popull i organizuar politikisht, si një popull i madh, pa dilema se është një ndër popujt më të civilizuar në Evropë do të dinë të përcaktohen për kandidatin e vetëm shqiptar. Vota pro kandidatit shqiptar do të thotë të stopojmë përbuzjen, të keqen, nënçmimin dhe diskriminimin e shqiptarëve, që po i ja bën kjo qeveri BDI-VMRO. Vota pro është për një jetë më të mirë për shqiptarët, është referendum për të drejtat dhe liritë që aq shumë na mungojnë” tha Orhan Ibrahimi.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *