Home / Lajme / Maqedoni / Pendrovski:As shteti as populli nuk kanë para

Pendrovski:As shteti as populli nuk kanë para

30 mars- Nuk është me rëndësi se Stevo Pendarovski do të jetë kryetar shteti por me rëndësi është që Maqedoninë ta nxjerrim nga vendi ku është zhytur, theksoi Pendarovski. Ai nënvizoi se sigurisht se ka edhe shumë kanddiat më të mirë se këta katër kandidat duke përfshirë edhe veten e tij.

Neve na duhen njerëz të rinj me politika të reja për një fillim të ri për ne dhe për vendin tonë. Kështu tha kandidati i LSDM-së për president Stevno Pendarovski, gjatë tubimeve në Sveti Nikollë, Çashkë, Llozovë dhe Veles.Ai tha se nuk ka para as shteti e as qytetarët. “Shteti jeton nga kredia, ndërsa popoulli mezi mbijeton. Për këtë nevojiten ndryshime. Na duhet një koncept I ri për kthimin e parave tek qytetarët, tha Pendarovski. Me ikjen masovike të të rrinjëve jashtë shtetit, do të vijë koha kur do të kemi shtet por nuk do të kemi popull. Nëse mednon dikush se është lumturi do të mbrojë shtetin unë them jo, Ne duhet të përfuinojmë punën që në raundin e parë jo për të mirën e një individi. Nuk është me rëndësi se Stevo Pendarovski do të jetë kryetar shteti por me rëndësi është që Maqedoninë ta nxjerrim nga vendi ku është zhytur, theksoi Pendarovski. Ai nënvizoi se sigurisht se ka edhe shumë kanddiat më të mirë se këta katër kandidat duke përfshirë edhe veten e tij.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *