Home / Lajme / Rajon / Policia e Kosovës ka arrestuar dy shqiptarë nga Shkupi

Policia e Kosovës ka arrestuar dy shqiptarë nga Shkupi

Prishtinë, 31 mars – Policia e Kosovës ka identifikuar dhe ka arrestuar dy shqiptarë nga Shkupi, të cilët bashkë me edhe një bashkëqytetar të tyrin,

Prishtinë, 31 mars – Policia e Kosovës ka identifikuar dhe ka arrestuar dy shqiptarë nga Shkupi, të cilët bashkë me edhe një bashkëqytetar të tyrin, i cili është në arrati, kanë shantazhuar një vajzë nga Prishtina.

“Të tre, viktimës D.N. nga Prishtina, në sistemin kompjuterik ia kanë bllokuar pasvordin (fajlëkalimin) e profilit të saj në rrjetin social Fejsbuk dhe që t’ia kthejnë faqen i kanë kërkuar, fillimisht 600 euro ndërsa më pas një kilogram arë. Nëse nuk do të vepronte në këtë mënyrë atëherë do të ndërmerrnin hapa më radikal”, transmeton portali Koha Ditore.

Dy qytetarët janë arrestuar në rrugën “Hilmi Rakovica”, ndërsa gjykatësi hetues u ka shqiptuar masë arresti.

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *