Home / Lajme / Maqedoni / Prej nesër fillon tregu me shumicë në Tetovë (VIDEO)

Prej nesër fillon tregu me shumicë në Tetovë (VIDEO)

Tetovë, 17 Mars – Nga dita e nesërme do të filloj me punë tregu me shumicë i locuar përballë stacionit të autobusave dhe stacionit hekurdhorë.

Prej ditës së martë në Tetovë do të fillojë të funskionojë tregu me shumicë në Tetovë përballë stacionit të autobusave dhe stacionit hekurdhorë. Në këtë treg do të shitet vetëm me shumicë ndërsa kapaciteti i tij është për 40 automjete më të mëdha. Drejtori i Ndërmarrjes Publike Komunale Xhelal Ceka, thotë se hapësira është rreth 3000 metra katrorë ndërsa qëndrimi ditor do të jetë 150 denarë, kurse mujor 3000 denarë.

Kohë më parë në një aksion të inspektoriatit të komunës së Tetovës janë larguar të gjithë shitësit në trotuaret rreth tregut të gjelbërt në Tetovë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *