Home / Lajme / Maqedoni / Protestë para ministrisë kundër ndotjes në Tetovë

Protestë para ministrisë kundër ndotjes në Tetovë

Shkup, 20 Mars – Iniciativa “Së bashku kundër ndotjes në Tetovë” mbajti protestë para Ministrisë së Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor në Shkup.

Iniciativa “Së bashku kundër ndotjes në Tetovë” ka mbajt protestë në Shkup para Ministrisë së Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor, me kërkesë që të mos lejojë prolongimin e vendosjes në funksion të filtrave në kapacitetet industriale në rajonin e Tetovës.

Protestuesit kanë shprehur shqetësimin e tyre, për nivelet e larta të ndotjes së ajrit, që vijnë si pasojë e lëshimit të gazrave të pakontrolluara nga oxhaqet e fabrikave dhe mungesë së një qasje më serioze ndaj këtij problemi.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *