Home / Sport / Reali mund Schalken edhe në Bernabeu

Reali mund Schalken edhe në Bernabeu

Real Madridi ka shënuar fitore me rezultat 3-1 në Santiago Bernabeu ndaj Schalkes, për t’u kualifikuar me rezultat të përgjithshëm 9-2 në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Real Madridi ka shënuar fitore me rezultat 3-1 në Santiago Bernabeu ndaj Schalkes, për t’u kualifikuar me rezultat të përgjithshëm 9-2 në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Reali e priti Schalken në një ndeshje prestigji, ku Ancelotti nuk preferoi inkuadrimin e formacionit më të mirë.

Ishte Cristiano Ronaldo ai që realizoi pas 21 minutash lojë, me asistimin e Gareth Bale, teksa shpresat për një rezultat pozitiv mysafirëve u mbajti Hoogland në minutën e 31-të.

Në pjesën e dytë u zhvillua ndeshje e bukur për sy, por pa rëndësi. Ronaldo e zgjeroi statistikën e tij mbresëlënëse të shënimit të golave (74’), teksa vetëm një minut më vonë shënoi edhe Morata për 3-1.

Real Madridi kështu pret të premtën kundërshtarin e radhës, që pa asnjë problem mund të jetë edhe Barcelona, apo Bayern Munich.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *