Home / Lajme / Maqedoni / USHT kundërshton rangimin në listën e Shangait (VIDEO)

USHT kundërshton rangimin në listën e Shangait (VIDEO)

Tetovë, 04 Mars – Universiteti Shtetëror i Tetovës sot përmes një konference për media, ka reaguar kundër rangimit të listës së Shangait që u prezantua javën e kaluar ku sipas kësaj liste Universitetit Shtetëror i Tetovës, rradhitej në vendin e nëntë.

Me këtë rast Prorektori për Arsim i USHT-së Prof.Dr.Fahari Ramadani theksoi se USHT-ja hedh dyshimet se ky rangim është i realizuar duke mos i respektuar kriteret themelore të arsimit të lartë, besueshmërinë e publikut dhe faktorë të tjerë që kanë të bëjnë me investimet në infrastrukturën e universiteteve.

Njëherit nga USHT-ja thonë se ky universitet padrejtësisht është ranguar në vendin e nëntë të Listës së Shangait me gjithatë kjo listë nuk do të dekorajoj stafin udhëheqës, profesorët dhe studentët e USHT-së por përkundrazi do i nxit ato që të punojnë me përkushtim më të madh në të ardhmen.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *