Home / Lajme / Maqedoni / 30 ditë paraburgim për 26 vjeçarin nga Xhepçishti

30 ditë paraburgim për 26 vjeçarin nga Xhepçishti

30 prill-Ndaj tij policia ka ngritur padi penale për dy vepra edhe atë për vrasje dhe armëmbajtje pa leje. S.H gjatë ditës së djeshme është dërguar në burgun në Shuto Orizari, lajmëron Tv KOHA.

30 ditë paraburgim për 26 vjeçarin S.H nga fshati Xhepçisht I cili të hënën pasdite vrau 20 vjeçaren R.D nga fshati Jazhincë. Sipas informatave zyrtare, gjykata e Tetovës I ka shqiptuar masën e paraburgimit prej 30 ditëve si I dyshuar kryesor për vrasjen e vajzës nga fshati Jazhincë, transmeton Tv KOHA.

Ndaj tij policia ka ngritur padi penale për dy vepra edhe atë për vrasje dhe armëmbajtje pa leje. S.H gjatë ditës së djeshme është dërguar në burgun në Shuto Orizari, lajmëron Tv KOHA.

Ndryshe, gjatë ditës së hënën rreth orës 16.00 bë parkingun para supermarketit Vero ka shtënë me pistoletë në 20 vjeçaren R.D nga fshati Jazhnicë. Vajza e plagosur fillimisht ishte shtr shtrirë në spitalin e Tetovës por më pas është dërguar në klinikat e SHkupit kue dhe rreth orës 19.00 kishte ndëruar jetë.

I dyshuari ishte kapur nga policia në afërsi të urës në Saraj ku ishte gjetur pistoleta me të cilën kishte shtënë dhe letra e tij lamtumirëse, infomron TV KOHA.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *