Home / Lajme / Maqedoni / 33, 7 për zgjedhjet parlamentare, 26,9 për presidencialet

33, 7 për zgjedhjet parlamentare, 26,9 për presidencialet

27 prill-Sipas KSHZ, deri tani nuk ka pasur raste të evidentuara të shkeljes së kodit zgjedhor dhe se procesi zgjedhor po zhvillohet pa probleme.

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve bëri të ditur se deri në ora 13.40 kanë votuar 26,9 për qind e votuesve për zgjedhjet presidenciale dhe 33, 7 për qind për zgjedhjet parlamentare.

Sipas KSHZ, deri tani nuk ka pasur raste të evidentuara të shkeljes së kodit zgjedhor dhe se procesi zgjedhor po zhvillohet pa probleme.

Sa i përket zgjedhjeve presidenciale, jehona më e madhe e votuesve është në Novaci 53 për qind, Kratovë 47 përqind, Berovë 38 për qind dhe se jehona më e vogël në Zhelinë 5,3 për qind.

Ndërsa për zgjedhjet parlamentare jehona më e madhe është në Novaci 54 për qind, Qendra e Zhupës me më pak për qind apo 12, 4 për qind.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *