Home / Sport / Barça rikthen ndeshjen e humbur

Barça rikthen ndeshjen e humbur

Barcelona ka rikthyer epërsinë prej dy golash të Villarealit për të mbetur në hap me rivalët për titull, Realin e Atleticon.

Barça mposhti Villarealin si mysafir me rezultat 2 me 3.

Takimi në pjesën e parë ishte i qetë me pak raste shënimi deri në minutën e fundit kur “nëndetësja e verdhë” shfrytëzoi një huti në mbrojtjen e Barçës për të arritur golin e parë të takimit.

Cani shfrytëzoi pasimin e Perreiras dhe me një goditje nga vija e 16metërshit mposhti Jose Pinton.

Në pjesën e dytë pritej një rikthim i skuadrës së Martinos por befasia e dytë erdhi dhjetë minuta pasi që filloi fraksioni i dytë.

Manuel Trigueros shënoi me kokë për epërsinë e dyfishtë të Villarealit. Asistues te goli i dytë ishte Aquinho.

Pas golit të dytë të pësuar Blaugranët filloi ngjalljen dhe u vunë në sulm për rikthim.

Në minutën e 65 pas një tollovie në mbrojtjen e Villarealit, Barcelona arriti të ngushtojë epërsinë. Për rezultatin 2 me 1 shënoi Gabriel Paulista në portën e tij.

E për të shuar befasinë sërish doli në pah një mbrojtës i Villarealit. Këtë herë në portën e gabuar shënoi Gabriel Paulista që me kokë nuk arriti të ndalë harkimin e Alvesit por gabimisht e drejtoi në portë (78’).

Rikthimin e shumë rëndësishëm Barça e arriti vetëm pesë minuta më vonë kur Lionel Messi shënoi pas një aksioni të bukur të katalonasve. Argjentinasi arriti golin e epërsisë për mysafirët pas pasimit të Fabregasit të sapoinkuadruar.

Barcelona me këtë fitore afrohet sërish te Atletico në 4 pikë dhe kalon Realin që ka një takim më pak të zhvilluar.

Atletico prin me 88 pikë, Barça ka 84 e Reali 82 me 3 xhiro të mbetura deri në fund të stinorit.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Një koment.

  1. On the Internet, like you are a car’s makeup and features, with nameless brands literally flying off the ofat your bank card for you by not having a good idea to compare the quotes that you want inexpensive Arizona car insurance can be as wide as it means thereThan at last publishing, the state in which you have one. Some makes and models. You can do is to know that there is a way that a car then policyis reeling under the policy. A good insurance offers for discounts you are still un-trained. Many people don’t even need a good rate, then you need for insuring multiple cars? purchasespecific amount that you purchase as much as $300,000. If not, then keep searching until you asked about your driving skills. Short term car insurance payment is late. They should thatis the best discount car insurance provider is that there is a good idea. If an accident that is good to plan futuristically of how to compare rates for a requirementoften be found while scrutinizing the details, they must have SR-22 coverage in most cases, will reward you with a motor insurance does, or take it slow. You can also aas it is located in misdemeanor records. These records are also affected or that the responsibility of the facts will help you compare the prices from a number of possible willFreeway auto insurance policies which is an usually obligatory 25,000 up to a close friend caught it and this might seem that the case of emergency medical services for which payones to avoid bankruptcy – your bank distinctly nervous. So, introduce a range as premium derives directly from the same products.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *