Home / Sport / Bayern vazhdon me fitore, shënon Mehmedi

Bayern vazhdon me fitore, shënon Mehmedi

Admir Mehmedi ka shënuar gol për Freiburgun, i cili barazoi me Wolfsburgun 2:2.

Bayern Munich ka shënuar fitore e radhës. Bavarezët e kanë mposhtur Werder Bremenin me rezultat 5:2. Kurse, Admir Mehmedi ka shënuar gol për Freiburgun, i cili barazoi me Wolfsburgun 2:2.
Bayern Munich ka shënuar fitoren e radhës në Bundesligë, Ekipi i Pep Guardiolas e ka mposhtur Werder Bremenin me rezultat 5:2.

Theodor Gebre Selassie, në minutën e 10-të, kaloi mysafirët në epërsi 0;1, derisa dhjetë minuta më vonë Franck Ribery barazoi rezultatin në 1;1.

Por, mysafirët sërish kaluan në epërsi 1;2, në minutën e 36-të, me golin e Aaron Hunt, me të cilin rezultat edhe përfundoi pjesa a parë.

Por, në të dytën bavarezet shpërthyen duke realizuar katër gola nëpërmjet; Claudio Pizarros (53 dhe 57), Bastian Schweinsteiger (61) dhe Arjen Robben (74).

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *