Home / Lajme / Maqedoni / BDI, PDSH dhe GROM ankesa në KSHZ për zgjedhjet

BDI, PDSH dhe GROM ankesa në KSHZ për zgjedhjet

30 Prill – Deri tek Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve kanë mbërritur 12 ankesa për votimet në zgjedhjet e dyfishta të së dielës. Afati për dorëzimin e tyre skadoi mbrëmë.

Sipas zëdhënëses së KSHZ-së, Biljana Jovanovska, ankesa kanë dorëzuar BDI, PDSH dhe GROM. BDI ka dorëzuar dy ankesa dhe që kanë të bëjnë me diasporën, PDSH gjashtë dhe GROM me katër ankesa.

KSHZ pritet që nesër të vendos lidhur me këto ankesa.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *