Home / Lajme / Rajon / Bullgaria çmonton gypat e gazsjellësit rus

Bullgaria çmonton gypat e gazsjellësit rus

19 prillVendimi i autoriteteve bullgare është ndërmarrë menjëherë pasi Parlamenti Evropian vendosi që projekti “Rrjedha e Jugut” të mos implementohet nga vendet anëtare të BE-së, lajmëruan mediat bullgare.

Bullgaria ka nisur çmontimin e gypave të gazsjellësit rus “Rrjedha e Jugut” që kalon përmes këtij vendi.

Vendimi i autoriteteve bullgare është ndërmarrë menjëherë pasi Parlamenti Evropian vendosi që projekti “Rrjedha e Jugut” të mos implementohet nga vendet anëtare të BE-së, lajmëruan mediat bullgare.

Nisja e punimeve të gazsjellësit rus në Bullgari u bë në tetor 2013 përmes një ceremonie zyrtare, ndërsa në ceremoni ishin edhe krerët më të lartë shtetëror rus si dhe përfaqësuesit kryesor të “Gazpromit” rus.

Gjithashtu lexo

Rrahje masive në Shkup

Në një restorant në rrugën “Bosnja dhe Hercegovina” në Shkup ka ndodhur një rrahje mes …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *