Home / Lajme / Maqedoni / Dalja në Tetovë deri ora 13.00 11.61 përqind

Dalja në Tetovë deri ora 13.00 11.61 përqind

13 prill- Kryetari I komisionit komunal zgjedhorë Bajram Rufati tha se deri më tani janë të grumbulluar të gjithë të dhënat nga 117 vend votime sa ka komuna e Tetovës dhe nuk ka asnjë problem në procesin zgjedhorë.

Në komunën e Tetovës deri në ora 13.00 kanë dalë 9255 qytetarët për të votuar apo 11.61 % nga numri I përgjithshëm I votuesve, që është 79 711 votues. Kryetari I komisionit komunal zgjedhorë Bajram Rufati tha se deri më tani janë të grumbulluar të gjithë të dhënat nga 117 vend votime sa ka komuna e Tetovës dhe nuk ka asnjë problem në procesin zgjedhorë. Sipas Rufatit deri më tani vetëm 2 votues nuk e kanë gjetur vend votimin e tyre dhe ata janë drejtuar në KSHZ për të parë se a janë në listat zgjedhore.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *