Home / Lajme / Maqedoni / Dalja në Tetovë deri ora 17.00:Për zgejdhjet parlamentare 48.99 përqind.Për president 27 përqind.

Dalja në Tetovë deri ora 17.00:Për zgejdhjet parlamentare 48.99 përqind.Për president 27 përqind.

27 prill-Këtë e ka bërë të ditur kryetari i komisionit komunal zgjedhor Bajram Rufati para pak çastesh. Sipas tij deri më tani janë përpunuar të gjitha të dhënat nga 117 vendvotime dhe zgejdhjet kanë kaluar pa asnjë problem.TV KOHA.

Deri në ora 17 në Tetovë për zgejdhjet presidenciale kanë votuar 48.99 përqind e votuesve. Ndërsa jehona e votuesve për zgjedhjet presidenciale është 27 përqind, TV KOHA.

Këtë e ka bërë të ditur kryetari i komisionit komunal zgjedhor Bajram Rufati para pak çastesh. Sipas tij deri më tani janë përpunuar të gjitha të dhënat nga 117 vendvotime dhe zgejdhjet kanë kaluar pa asnjë problem.TV KOHA.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *