Home / Sport / Dështon City dhe largohet nga gara për titull

Dështon City dhe largohet nga gara për titull

Skuadra e Manuel Pellegrinit nuk ka arritur më shumë se një barazim 2:2 përballë ekipit të fundit në Premierligë.

Manchester City nuk ka arritur më shumë se një barazim 2:2 përballë Sunderlandit. Me këtë barazim, ekipi nga Etihat ia ka vështirësuar edhe më shumë punët vetës për të arritur deri te titulli i kampionit.

Manchester City ka fiksuar në Etihad përballë Sunderlandit. Skuadra e Manuel Pellegrinit nuk ka arritur më shumë se një barazim 2:2 përballë ekipit të fundit në Premierligë.

Vendasit e mbyllën pjesën e parë me golin e Rafinhas, të cilin e realizoi në fillim të pjesës së parë.

Kurse, në pjesën e dytë mysafirët e rikthyen rezultatin. Connor Wickham, për dhjetë minuta (73 dhe 83) shënoi për 2:1. Por, nga disfata Cityn e shpëtoi Samir Nasri, i cili e barazoi rezultatin 2;2, dy minuta pa përfunduar takimi.

Me këtë barazim, ekipi nga Etihat ia ka vështirësuar edhe më shumë punët vetës për të arritur deri te titulli i kampionit.

City, është i treti në Premierligë me 71 pikë të tubuara, gjashtë më pak sesa lideri Liverpool, që ka një ndeshje më shumë të zhvilluar.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *