Home / Lajme / Maqedoni / Familja Zeqiri nga Radishani do të shprëngulet, askush nuk i garanton siguri!

Familja Zeqiri nga Radishani do të shprëngulet, askush nuk i garanton siguri!

16 Prill – “Do të shpërngulemi, kërkojmë të jetojmë një ditë të qetë diku tjetër, se ketu nuk jetohet më”. Kështu shprehet Faik Zeqiri, anëtar i familjes, që të dielën mbrëma u sulmuan nga një grup huliganës maqedonas

“Do të shpërngulemi, kërkojmë të jetojmë një ditë të qetë diku tjetër, se ketu nuk jetohet më”. Kështu shprehet Faik Zeqiri, anëtar i familjes, që të dielën mbrëma u sulmuan nga një grup huliganës maqedonas, para shtëpisë në fshatin Radishan të Shkupit.

“Jem i të vetëdijshëm se shtëpitë tona nuk i blen askush, por do të kërkojmë zgjidhje që të largohemi nga këtu, sepse fëmijët tanë kanë marrë trauma nga sulmet e shpeshta” thotë Faik Zeqiri, i cili sqaron se familja e tij edhe në të kaluarën, disa herë ka qenë cak i huliganëve maqedonas. Ai i ka humbur shpresat dhe nuk pret që politikanët shqiptarë në qeveri ti sigurojnë qetësinë në lagjen ku jeton, njofton portali Almakos.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *