Home / Sport / Guardiola nuk do ta harrojë kurrë Vilanovan

Guardiola nuk do ta harrojë kurrë Vilanovan

Guardiola është tronditur nga vdekja e Tito Vilanovas, të cilin e kishte asistent te Barcelona. Strategu spanjoll ka treguar se e kishte të vështirë të përqendrohej në ndeshjen të cilën Bayern Munich e fitoi përballë Werder Bremenit me rezultat 5:2.

Pep Guardiola e ka përjetuar rëndë vdekjen e Tito Vilanovas, të cilin e kishte asistent te Barcelona. Strategu spanjoll thotë se kurrë nuk do të tejkalojë pikëllimin e vdekjes së bashkëpunëtorit.

Guardiola është tronditur nga vdekja e Tito Vilanovas, të cilin e kishte asistent te Barcelona. Strategu spanjoll ka treguar se e kishte të vështirë të përqendrohej në ndeshjen të cilën Bayern Munich e fitoi përballë Werder Bremenit me rezultat 5:2.

Guardiola thotë se kurrë nuk do të tejkalojë pikëllimin e vdekjes së bashkëpunëtorit. “Ishte e vështirë për mua të drejtoj ndeshjen sot. Tito ishte më tepër se mikë. Pikëllimi që ndjej do të më përcjell tërë jetën time. Ne ishim të rinj, ne deshëm të mposhtim botën, dhe ia dolëm”, ka deklaruar Guardiola.

Ky i fundit, menjëherë pas ndeshjes, me aeroplan privat ka udhëtuardrejtë katalunas për t’i dhënë lamtumirën e fundit Tito Vilanovas, me të cilin triumfoi në La Liga, dy herë në Ligën e Kampionë dhe dy herë në kampionatin botëror për klube.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *