Home / Lajme / Maqedoni / Halimi:Do të ishte katastrofë nëse nuk kishim kandidat shqiptarë

Halimi:Do të ishte katastrofë nëse nuk kishim kandidat shqiptarë

9 prill-Këtë e deklaroi kandidati për president të Maqedonisë nga PDSH, Iljaz Halimi në tubimin e djeshëm në shkollën fillore Migjeni në Tetovë. Kryetari i PDSH-së dhe bartësi i listës për deputetë nga kjo parti për njësinë zgjedhore gjashtë, Menduh Thaçi theksoi se është krenar që e përfaqëson popullatën e kësaj ane të qytetit prej nga vjen edhe ai vetë.

Ne jemi parti serioze dhe bëmë analizë të thellë, pas çka sollëm vendim se është shumë më mirë të dalim me mua si kandidat në zgjedhjet presidenciale sepse konsideruam se do të ishte katastrofë nacionale nëse shqiptarët nuk kanë asnjë kandidat me çka do të tregonim se jemi të pakufizuar si popull, pa kritere dhe kuadro që do të mund të dalin në zgjedhjet presidenciale. Këtë e deklaroi kandidati për president të Maqedonisë nga PDSH, Iljaz Halimi në tubimin e djeshëm në shkollën fillore Migjeni në Tetovë. Kryetari i PDSH-së dhe bartësi i listës për deputetë nga kjo parti për njësinë zgjedhore gjashtë, Menduh Thaçi theksoi se është krenar që e përfaqëson popullatën e kësaj ane të qytetit prej nga vjen edhe ai vetë. Në tubimin në shkollën fillore Migjeni para të pranishmëve folën edhe kandidatët për deputetë nga radhët e PDSH-së në njësinë e gjashtë zgjedhore, kryetarja e Forumit të grave, Merale Ferati dhe sekretari i Forumit të të rinjve të PDSH-së, Bujar Arifi

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *