Home / Lajme / Maqedoni / Hapet qendra më e madh tregtare në Maqedoninë perendimore Pallma Moll

Hapet qendra më e madh tregtare në Maqedoninë perendimore Pallma Moll

30 prill-Në hapjen solemne janë realizuar një sërë aktivitete për të gjithë vizitorët ndërsa në mbrëmje do të ketë edhe një performansë të këngëtarëve Adelina Tahiri dhe Sara Mejs. Pronari I qendrës tregtare Neat Xheladini gjatë një pres konferencë për gazetarë tha se zgjerimi I kapaciteteve ekzistuese erdh si pasojë e nevojës së qytetit dhe qytetarëve të Tetovës.

Qendra e re më e madhe tregtare në Maqedoninë perendimore Pallma Moll, e cila gjendet larg vetëm një kilometër larg qendrës së Tetovës dhe 30 kilometra larg Shkupit sot edhe zyrtarisht ka hapur dyert për konsumatorët, transmeton TV KOHA.
Në hapjen solemne janë realizuar një sërë aktivitete për të gjithë vizitorët ndërsa në mbrëmje do të ketë edhe një performansë të këngëtarëve Adelina Tahiri dhe Sara Mejs. Pronari I qendrës tregtare Neat Xheladini gjatë një pres konferencë për gazetarë tha se zgjerimi I kapaciteteve ekzistuese erdh si pasojë e nevojës së qytetit dhe qytetarëve të Tetovës, njofton Tv KOHA.

Oliver Dimitrovski nga agjensioni “New Way” theksoi se Pallma Mall është qendër me standard evropiane ku mund të gjeni brendet më të njohura. Ai u shpreh I gëzuar që u arrit të realizohet dicka kaq e bukur, qëllimi ëhstë arritur është dhënë shum mund, janë hapur vende të reja pune dhe prej sot dyert e Pallma Mall janë të hapura përtë gjithë, bën të ditur TV KOHA.

Pallma Moll ka një hapësirë prej 32 mijë metra katrorë me katër nivele, me një parking nëntokësor me 250 vende parkimi, sistem ventilues dhe monitoprim 24 orësh me kamera dhe radarë, njofton TV KOHA.

Qendra e re tregtare modern Palla Moll, ka numër të madh të lokaleve në mesin e të cilëve butiqe nga brendet ndërkombëtare si LC WAIKIKI, LTB, ENI SWEETS, DM, DIOPTRA, WATCH ID, SHATZI, AXEL, SWATCH, TUDORS, PENTI, ACTUAL CLUB, KEMOFARM, TTK, IL CAMINO, SPORTVISION, PAOLO BOTTICELLI, FASHION BRAND, AZZARA, STUDENT, DOCATO SHOES, GLAMUR, VASIDORA, ARENA SPORT, BUGATCHI, BIG STAR, COINCASA, FACTORY MEBEL, HAPPY STAR TOY STORE.Poashtu në këtë qendër ka edhe një salon të madh për teknikë të bardhë Pallma Trade, supermarket Ramstor, restoran Emporium dhe një këndë për ushqime të shpejta. Kinoteka HAPPY STAR PLAYGROUND, dhe vende tjera për argëtim për mosha të ndryshme. Dyert e qendrës tregtare Palla Moll do të jenë të hapura gjatë 7 ditëve.TV KOHA.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *