Home / Lajme / Maqedoni / Imer Selmani kalon në BDI?

Imer Selmani kalon në BDI?

03 Prill – Mes tjereve në këtë konventë ishin edhe Kastriot Haxhirexha, Abedin Zymberi Fatmir Etemi etj.

Sonte në Konventën e BDI-së në Shkup, prezent ishte edhe Imer Selmani, ish kryetari i partisë Demokracia e Re. Mes tjerve në këtë konventë është edhe Kastriot Haxhirexha, Abedin Zymberi dhe aktivist e përkahës të DR-së, transmeton Portalb.

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti në fjalimin e tij e përshëndeti hapin e tillë duke thënë se në kohë kanë bërë hapin e duhur.

“Mes nesh sonte janë Imer Selmani, Kastriot Haxhirexha, Abedin Zymberi, Fatmiri. I veçova këta emra për arsye se u jam mirënjohës që me kohë kuptuan një mision të rëndësishëm që nuk është vetëm mision i joni, por i gjithë shqiptaëve të Maqedonisë.” tha mes tjerash Ahmeti. /Portalb

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *