Home / Lajme / Maqedoni / Kapet shkupjani që ka vjedhur afër 2 milion denarë nga një shtëpi

Kapet shkupjani që ka vjedhur afër 2 milion denarë nga një shtëpi

20 Prill – MPB në Shkup ka ngritur padi penale ndaj personit R.SH 23 vjeçar, për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer vepër penale, vjedhje të rëndë në një shtëpi.

MPB në Shkup ka ngritur padi penale ndaj personit R.SH 23 vjeçar, për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer vepër penale, vjedhje të rëndë në një shtëpi.

Veprën penale, personi R.SH e ka kryer më 31 janar të këtij viti në Gjorçe Petrov në orët e mbrëmjes. Nga shtëpia ka vjedhur kompjuter, një çantë ki ka pasur 10 mijë euro, një kuti me stoli Svarovski, pushkë gjuetie. Gjësendet e vjedhura së bashku me sasinë e parave, përbëjnë vlerën pre 1.845.00 denarë.

Në afrsi të shtëpisë në lagjen Gjorçe Petrov, janë gjetur një pjesë e gjësendeve të vjedhura, disa të tjera janë gjetur në afërsi të hekurudhës për në fshatin Këndovë.

I akuzuari R.SH, ka mohuar akuzat dhe njëkohësisht nuk ka treguar se ku kanë përfunduar gjerat e vjedhura.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *