Home / Lajme / Rajon / Koço Danaj: Lugina e Preshevës t’i bashkohet Kosovës si Krimeja Rusisë

Koço Danaj: Lugina e Preshevës t’i bashkohet Kosovës si Krimeja Rusisë

Prishtinë, 2 prill – Janë gjashtë fakte të cilat krahasimin Kosovë-Krime e bëjnë të pabesueshëm, ka thënë një një intervistë për Express kryetari i Listës për Shqipëri Natyrale, Koço Danaj

Prishtinë, 2 prill – Janë gjashtë fakte të cilat krahasimin Kosovë-Krime e bëjnë të pabesueshëm, ka thënë një një intervistë për Express kryetari i Listës për Shqipëri Natyrale, Koço Danaj.

“E para, Kosova u aneksua me dhunë Serbisë, pas Konferencës famëkeqe të Londrës, ndërsa Krimeja iu dha Ukrainës në kohën e Hrushovit. Tirana dhe Prishtina duhet të mbështesin me të gjitha forcat për bashkimin e Luginës së Preshevës me Shqipërinë”, ka thënë Danaj.

Sipas tij, ideja e Lutfi Hazirit për shkëmbim territoresh është sikur e tregtarëve në ekonominë e lirë të tregut.
Ai ka thënë se për të jetësuar idenë e Shqipërisë Natyrale, në pushtet duhet të vijnë shqiptarë që mendojnë dhe të veprojnë kombëtarisht.

Gjithashtu lexo

Një polic turk është vrarë nga luftëtari i SHI-së në stacionin policor në Stamboll

Një polic turk mbrëmë është goditur me thikë për vdekje në stacionin policor në Stamboll …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *