Home / Lajme / Maqedoni / Konfiskohen 23 kg marijuanë në vendkalimin Tabanoc

Konfiskohen 23 kg marijuanë në vendkalimin Tabanoc

11 Prill – Autoritetet doganore të Maqedonisë mbrëmë në vendkalimin kufitar Tabanoc me Serbinë zbuluan 23 kilogram drogë të llojit marijuane.

Autoritetet doganore të Maqedonisë mbrëmë në vendkalimin kufitar Tabanoc me Serbinë zbuluan 23 kilogram drogë të llojit marijuane. Droga u gjetë në një makinë me targa të Shqipërisë e tipit “Citroen C3”.

Droga ishte fshehur në zbrastësirat e makinës dhe në një bunker special në pjesët e përparme dhe prapme të mbrojtëses së makinës. Droga ishte paketuar në 30 pako, dhe se vlera e saj në tregun e zi do të ishte rreth 40 mijë euro.

Gjithashtu lexo

Arrestohet 51 vjeçari në ‘Tabanoc’, një ndër personat e kërkuar nga INTERPOLI

Më 16.08.2017, rreth orës 20:15 në vendkalimin kufitar “Tabanoc”, nga ana e policëve është arrestuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *