Home / Lajme / Maqedoni / KSHZ: VMRO 61, LSDM 34, BDI 19, PDSH 7, RDK dhe GROM nga 1

KSHZ: VMRO 61, LSDM 34, BDI 19, PDSH 7, RDK dhe GROM nga 1

28 Prill – Sipas KSHZ-së, VMRO është fituese në bllokun maqedonas me 61 deputet, ndërsa BDI-ja në kampin shqiptar me 19 deputet.

Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka publikuar skicën e parë jozyrtare të përbërjes së ardhshme të Kuvendit. Sipas KSHZ-së, VMRO është fituese në bllokun maqedonas me 61 deputet, ndërsa BDI-ja në kampin shqiptar me 19 deputet.

VMRO DPMNE 61
LSDM 34
BDI 19
PDSH 7
RDK 1
GROM 1

Nëpër njësi zgjedhore, KSHZ publikon këto rezultate:

Njësia zgjedhore 1:

VMRO – 8
LSDM – 7
BDI- 3
PDSH- 1
GROM- 1

Njësia zgjedhore 2:

VMRO- 10
LSDM- 5
BDI-4
PDSH-1

Njësia zgjedhore 3:

VMRO- 13
LSDM- 7

Njësia zgjedhore 4:

VMRO- 12

LSDM- 8

Njësia zgjedhore 5:

VMRO- 11
LSDM- 6
BDI- 3

Njësia zgjedhore 6:

BDI-9
PDSH-5
VMRO-4
LSDM-1
RDK-1

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *