Home / Lajme / Maqedoni / Lista e plotë e BDI-së- Kandidat ne 9 njesi zgjedhore

Lista e plotë e BDI-së- Kandidat ne 9 njesi zgjedhore

02 Prill – BDI është partia e vetme shqiptare e cila do të garojë me lista të kandidatëve për deputetë në 9-të njësitë zgjedhore

BDI është partia e vetme shqiptare e cila do të garojë me lista të kandidatëve për deputetë në 9-të njësitë zgjedhore:

Njësia zgjedhore nr 1

1 Ermira Mehmeti

2 Rafis Haliti

3 Zulfi Adili

4 Muamet Hoxha

5 Skender Xhemaili

6 Mukades Hajdari

7 Nexhati Jashari

8 Hismet Ramadani

9 Nora Muamedi

10 Nazif Bushi

11 Femi Jonuzi

12 Ilmije Vllasaku

13 Rami Qerimi

14 Felek Kasami

15 Nermine Shaqiri

16 Zeko Abazi

17 Zekirija Zekiri

18 Sejhan Kadriovska

19 Blerim Bexheti

20 Bujar Osmani

Njësia zgjedhore nr 2

1 Rexhail Ismaili

2 Shkodrane Dardhishta

3 Mirvan Xhemaili

4 Artan Grubi

5 Nexhat Aliji

6 Kaltrina Azizi

7 Halide Palloshi

8 Arbër Ademi

9 Sermine Purini

10 Ekrem Bajrami

11 Besim Limani

12 Hatixhe Topalli

13 Sedat Lumani

14 Nuredin Misini

15 Vlora Imeri Ramadani

16 Lirim Shabani

17 Ali Dalipi

18 Emire Ajeti

19 Valon Saraqini

20 Safet Neziri

Njësia zgjedhore nr 3

1 Behixhudin Shehabi

2 Aziza Xhini Kicara

3 Ramadan Amzov

4 Sali Buzaki

5 Bexhet Idrizovski

6 Azize Maliqi

7 Fadil Jashari

8 Irfan Tairovski

9 Fatima Jashari

10 Adem Kicara

11 Rasim Muratovski

12 Lutfije Ismaili

13 Arlind Huseini

14 Osman Jusufi

15 Ramije Avziu

16 Osman Ceka

17 Shpresim Halili

18 Fitore Kamberi

19 Bekim Memeti

20 Berat Ismaili

Njësia zgjedhore nr 4

1 Nexhati Jakupi

2 Hylja Roçi

3 Mustafa Topaloski

4 Sezgin Rexhepov

5 Qubra Arslan

6 Orfej Ahmedoski

7 Shukri Iljazi

8 Xhejlan Jonuzova

9 Emra Ibraimo

10 Serdar Arifov

11 Sadet Nuredini Lumanovska

12 Berkaj Aliev

13 Arsllan Ilkaj

14 Nebi Rexhepi

15 Raimonda Ibraimovska

16 Jonuz Aliev

17 Osman Mislimi

18 Katerina Alidovska

19 Atixhe Feratoska

20 Agron Sallmani

Njësia zgjedhore nr 5

1 Musa Xhaferri

2 Ramiz Merko

3 Vjollca Mehmeti – Nuredini

4 Musa Ibrahimi

5 Lumturije Xhafa

6 Afordita Batalovska

7 Memet Hoxha

8 Valon Qyra

9 Elis Zeqiroska

10 Elsan Nurçeski

11 Muso Mehmedoski

12 Elvira Kica

13 Selim Beqiri

14 Mugni Sherifi

15 Dashurie Ibrahimi – Fetoja

16 Xhemil Qamili

17 Burim Pollozhani

18 Selma Velioska

19 Bledar Ziba

20 Amet Axhiu

Njësia zgjedhore nr 6

1 Ali Ahmeti

2 Hazbi Lika

3 Shpresa Hadri

4 Talat Xhaferi

5 Xhevat Ademi

6 Selvije Saliu

7 Ejup Rustemi

8 Jamin Sinani

9 Nora Aliti

10 Musadik Rustemi

11 Zulxhevat Abdija

12 Jusra Abduraimi – Azizi

13 Menduh Jegeni

14 Aqif Mediu

15 Mirusha Ahmeti

16 Ahmet Aliti

17 Adnan Jashari

18 Arbana Qormemeti

19 Fatmir Besimi

20 Abdilaqim Ademi

Njësia zgjedhore nr 7

Ismail Behluli

Njësia zgjedhore nr 8

Tefik Abdullahi

Njësia zgjedhore nr 9

Driton Maliki

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *