Home / Lajme / Maqedoni / LSDM vendosi të mos pranojë mandatet

LSDM vendosi të mos pranojë mandatet

30 prill-“Mbrëmë vendosëm që të mos dorëzojmë ankesa sepse nuk e pranojnë procesin zgjedhor dhe nuk është e panevojshme që të dorëzohen ankesa sepse në periudhën e kaluar kemu parashtruar 170 ankesa dhë të gjitha janë refuzuar”, tha Shilegov. TV KOHA.

Këshilli I përgjithshëm I LSDM -së mbrëmë ka vendosur që ti propozojë kryesisë qendrore që të sjellë vendim që të mos pranojë mandatet, ka njoftuar zëdhënësi Petre Shilegov.

“Mbrëmë vendosëm që të mos dorëzojmë ankesa sepse nuk e pranojnë procesin zgjedhor dhe nuk është e panevojshme që të dorëzohen ankesa sepse në periudhën e kaluar kemu parashtruar 170 ankesa dhë të gjitha janë refuzuar”, tha SHilegov. TV KOHA.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *