Home / Lajme / Maqedoni / Meta:Zona ekonomike në Tetovë model për Shqipërinë

Meta:Zona ekonomike në Tetovë model për Shqipërinë

23 prill-Ai mes tjerash theksoi se si qëllim tjetër I kësaj vizite ishte që nga afër të shohim se cfar mund të përshtasim nga legjistlacioni I këtushëm që të të realizojmë në legjistlacionin e Shqipërisë.

Kryetari I LSI-së Ilir Meta sot vizitoi për së afërmi punët rreth Zonës së Lirë Ekonomikë nëTetovë. Meta tha se qëllimi I kësaj vizite ishte njohja e eksperiencave të reja lidhur me investimet në këtë zonë si dhe të vëzhgojë se si realizohet projekti I rëndësishëm reth parkut të Tetovës, investim ky që do të jetë në dobi të rajonit të Tetovës duke hapur edhe vende të reja pune, tha kryetari I LSI- së Ilir Meta.

Ai mes tjerash theksoi se si qëllim tjetër I kësaj vizite ishte që nga afër të shohim se cfar mund të përshtasim nga legjistlacioni I këtushëm që të të realizojmë në legjistlacionin e Shqipërisë.

Meta këto komente i bëri gjatë vizitës së tij që zhvilloi në zonën ekonomike Tetovë.TV KOHA

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *